Yükleniyor...

Tank Temizlik Faaliyetleri

Profesyonel temizlik ekibimizle tüm yüzer platformların tank ve sintine temizliğini en güzel şekilde yapmaktayız.

Tank Temizliği Neden Gereklidir?

Yakıt tankları içerisinde atıl vaziyette bulunan toz, tortu ve pas kalıntıları tankın zeminine yapışır. Bu çamur, özellikle içinde önemli oranda değerli parafin ya da hidrokarbon tortular barındıran ham petrol sebebiyle oluşur. Oluşan çamur tortusu kalın tankların çürümesine, zehirli gazların çıkmasına, yakıt tüketiminin artmasına, yakıtın özelliğini kaybetmesine, sıcak su devirdaim serpantinleri üzerinde katmanlaşarak tankın içine ısıyı vermemesi nedeniyle ısı kaybına, devamlı olarak yakıt tankının tam kapasite ile dolmamasına ve cihazların sık sık tıkanarak arızalanmasına sebebiyet vermektedir. Tank temizliği, ciddi sıkıntıların önüne geçmede en önemli etkendir.

Sintine Temizliği

Sintinede deniz suyu ya da tatlı su kaçakları, septik tankların (siyah) ve atık kullanım suyu tanklarının (gri) kaçakları, motor yağlama sistemleri kaçakları, motor soğutma suyu kaçakları, dümen ve diğer hidrolik sistemlerden kaynaklanabilecek hidrolik kaçaklar, yakıt tankları ve yakıt sistemi kaçakları gibi çok farklı nedenden dolayı sıvı birikimleri ve bunlara bağlı kirlenmeler meydana gelebilmektedir.

Sintinede biriken sıvılar uzun süre beklediklerinde bakteri oluşumuna bağlı kokuların ortaya çıkmasına sebep olurlar. Yakıt ve yağların temizlenmesi ise oldukça zordur ve temizlenmelerine rağmen bıraktıkları koku devam eder. Arızalı akülerden akabilecek asitler ise hem aşındırıcı hem de zehirleyicidir. Olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için sintine temizliği önem arz etmektedir.

Test

Form Gönderimi

Tamam